Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi
Kiralama Sözleşmesi

                KİRALAMA KOŞULLARI

                      Yaşar oto kirala 

 1. Araçlar Rent A Car kaskolu olup %5 muafiyet yani 3500 TL - 5000TL arasında hasar muafiyeti vardır. Kaza halinde kiralayan kişi muafiyet ödeyecektir. 
 2. Araçlar tarafınıza temiz teslim edilip temiz teslim alınır . İç ve dış temizliği yapılmadan gelen araçlar için 30,00 TL yıkama ücreti alınır.
 3. Araçların iç döşemelerinde meydana gelebilecek sigara yanığı, yırtık ve v.b. hasar ve zararlar içi yetkili servisin vermiş olduğu ücretler esas alınıptarafınızdan talep edilecektir. 
 4. Araçların günlük km sınırı _____km'dir. Aşılan km başı 0,75 kuruş bedel talep edilecektir. 
 5. Araçlarınızı firmamızdan teslim alırken mutlaka firma yetkilisi ile birlikte aracın dış kaporta aksamını ve iç döşemesinin fotoğraflarını çekiniz veya video kayıt altına alınız. 
 6. Bildirilen bölgeler dışına çıkıldığın da ve aşırı hız yapıldığında tarafınıza 2 defa uyarı mesajı atılır. Daha sonra araç otomatik olarak BLOKE edilir. Bloke açma kapama ücreti 500 TL'dir. 
 7. Firmamızca kiraladığınız araçlar tarafınızca tarafik kuralları çerçevesinde ve araca zarar vermeyecek şekilde özen ve hassasiyetle kullanılacaktır. 
 8. Aracı teslim aldığını saatte kullanımından sonra yine aynı saatte teslim etmelisiniz. Aksi taktirde saat başı 20,00 TLücret talep edilecektir. Teslim aldığınız aracı 1 buçuk saat geç getirdiğiniz zaman 1 günlük araç ücreti talep edilecektir. 
 9. Araçların hasar muafiyet %5 olarak kiralayan müşteri tarafından karşılanır. Lastik cam v.b. sigorta dışındadır. 
 10. GÜMRÜK YASALARI, T.C. KANUNLARI VE DİĞER YASALARLAR TAŞINMASI YASAK EŞYALAR TAŞINAMAZ, ARAÇTA BULUNDURULMAZ ARAÇ KONTRATTA ADI GEÇEN KİŞİLER DIŞINDA 3. KİŞİLERE KİRALANAMAZ VE KULLANDIRILMAZ.
 11. Aracı firmamızdan kiralayan kişi aracı 3. Kişilere verdiği taktirde doğabilecek her türlü ölümlü ve yaralanmalı kazalarda aracın almış olduğu hasarlarda firmamız kesinlik ile sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. 
 12. Aracı firmamızdan kiralayan kişiler ALKOL UYUŞTURUCU v.b. maddeler kullanamaz. ALKOL UYUŞTURUCU v.b. maddeler kullanıp araca maddi hasarlı zarar ve ölür veya ölüme yaralanmaya sebebiyet verirse firmamızı ailesi avukat veya 3. Kişiler tarafından T.C. Mahkemelerine dava açamaz ve kan parası talep edemez. Böyle durumlarda firmamız hiçbir sorumluluğu kabul etmez. 
 13. Ölümlü kazalarda ve ölüme sebebiyet veren kazalarda sigorta şirketinin vermiş olduğu kan parası esas kabul edilip firmamıza aracı kiralayan kişinin ailesi avukatı ve 3. Kişiler tarafından T.C. mahkemelerine kan parası davası veya başka bir dava açamaz.
 14. ALKOL UYUŞTURUCU V.B. KULLANIMLARDA KESİNLİKLE SİGORTA DEVRAYA GİRMEZ.
 15. EVCİL HAYVAN BİNDİRİLMESİ YASAKTIR, BİNDİRİLMESİ DURUMUNDAN 500 TL ARAÇ YIKAMA PARASI ALINIR. 
 16. ARACIN DEBRİYAJ BASKI BALATA MEKANİK ARIZALARI KİRALAYAN KİŞİYE AİTTİR. KASKOYA DAHİL DEĞİLDİR.